DOBRE PRAKTYKI REGIONU VENETO

Aktywna archeologia

 Prezentacja drugiej włoskiej dobrej praktyki. 

Studio  Archeologia Didattica Museologia jest stowarzyszeniem kulturowym specjalizującym się w komunikacji i nauczaniu muzealnym z aktywnymi kursami i warsztatami, przede wszystkim „Zabronione nie dotykanie”, od czasów prehistorii, przez starożytnych Wenecjan, aż po Rzymian, wczesnych chrześcijan i późnych wieków starożytnych aż do okresu Średniowiecznego. 

                                                                             Studio

Zajęcia skierowane są do szkolnego świata i wszystkich tych, którzy chcą doświadczyć muzeów, historii i archeologii jako bohaterowie w towarzystwie specjalistów w starożytnym nauczaniu. Propozycje są odnawiane z roku na rok, dzieląc projekt z kierunkami muzeum i mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. „Specjalne” osoby niepełnosprawne korzystają ze specjalnie zaprojektowanych narzędzi i usług.

 

Studio D promuje edukację i uczestnictwo społeczności lokalnych w ochronie i ulepszaniu dziedzictwa archeologicznego na terytorium referencyjnym każdego muzeum, w którym działa, w sieci z innymi oraz odkrywanie doskonałości i wyjątkowości dla świata turystyki. Wszystkie działania prowadzone są przez ekspertów, absolwentów i specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Chcesz wiedzieć więcej? 

Odwiedź ich stronę: https://www.studiodarcheologia.it/