DOMOV DÝNÍ V ZWETHAU

.

FOTO: EAST ELBIA ASSOCIATION

Andrea a Jörg Schmidtovi si zamilovali všechny druhy dýní. V jejich Dýňovém domicilu Zwethau se vše točí kolem převážně roční bylinné rostliny, která je již známá asi 10 000 let. To, co bývalo požitkem ve volném čase, se mezitím změnilo ve skutečnou profesionalitu. Rodina Schmidtových pěstuje řadu odrůd rostlin na obrovských površích, kultivuje a zpracovává je s velkou kreativitou. To, co začalo jako skromné kreativní studio, se časem změnilo
v obrovské dýňové dobrodružné centrum, které každoročně zve návštěvníky na tradiční zemědělský festival 1. Května - během této doby je kladen důraz na prodej rostlin a společenskou zábavu.

Nicméně, zejména na podzim, během takzvané dýňové svatby, se jejich majetek změní v pravý domov pro dýně: dýňové festivaly, halloweenské akce, měsíční nedělní brunch a adventní slavnosti oslavují dýně a přitahují stovky návštěvníků.

Rodina vytváří své vlastní recepty, z nichž všechny se točí kolem dýně: dort, stollen, polévka, bratwurst, šumivé víno, čaj, a spousta dalších lahůdek. Jídelní servis a gastronomický zážitek se také vyznačují dýní. Výstava od roku 2017 a také dýňové muzeum láskyplně vysvětlilo vše, co by návštěvníci chtěli vědět o tomto přírodním produktu. Zde můžete obdivovat obratné řezby, kreativní dekorace a bohatství dýňových odrůd - od žaludové squashe, Kamo-Kamo a mandarinky až po kalabaš, africký buben nebo chrastítko. Rodina dýňových dýňových schmidtů se může pochlubit více než 100 odrůdami, přičemž nejtěžší k dnešnímu dni váží 135 kilogramů.

Informace a fotografie obsažené v tomto článku byly převzaty z brožury "EAST ELBIA - INTANGIBLE CULTURAL HERITAGE" připravené b&s poradenství a školení pro venkovské oblasti GmbH, v rámci projektu "ARTISTIC".