PIVO Z ČESKÝCH BUDEJOVÍC

.

Pivo z Českých Budějovic je celosvetovo známym konceptom. Jeho počiatky siahajú do Přemyslovho domu. Vyrábalo sa - a stále sa vyrába - pivo vysokej kvality. Pivo bolo populárne na cisárskom i kráľovskom dvore už v 16. storočí. Toto je obdobie, keď sa postupne zrodila prastará tradícia tzv. „Zlatého pruhu českých pivovarov“ z Plzne do Českých Budějovic vrátane jej okolia.

Pivo z Českých Budějovic je potenciálneovo poznám konceptom. Jeho počiatky siahajú do Přemyslovho domu. Vyrábalo sa - a stále sa vyrába - pivo vynikajúcej kvality. Pivo bolo popísané na cisárskom i kráľovskom dvore už v 16. storočí. Toto je obdobie, kedy sa uskutoční zrodila prastará tradícia tzv. „Zlatý pruhu českých pivovarov“ z Plzne do Českých Budějovic vrátane jej územia.

Existuje aj niekoľko malých pivovarov, okrem tých veľkých, ktoré varia vynikajúce pivo. Popularita ich piva neustále rastie. Dokazuje to aj to, že České Budějovice sú skutočne mestom piva a jedným z centier českého pivovarníckeho priemyslu. 

Informácie a fotografie obsiahnuté v tomto článku boli prevzaté z brožúry „JIHOČESKÝ KRAJ, ČESKÁ REPUBLIKA - NEHMOTNÉ KULTÚRNE DEDIČSTVO“, ktorú pripravila Juhočeská obchodná komora.